д.м.р.

Лісове господарство

Отримати консультацію

У лісових господарствах, БПЛА (коптери, літаки) застосовуються, переважно, у трьох напрямках:

Візуальний моніторинг
Картографування
Мультиспектральна зйомка

Сам дрон (коптер, літак) – це всього лише платформа для установки на неї обладнання (камери різного призначення, датчики, сенсори і т.п.), метою якої є забезпечити, для встановленого на неї обладнання, необхідні умови для роботи (висоту , швидкість переміщення, можливість автоматичного польоту, точність позиціонування за координатами GPS та інше). Вирішальну роль в отриманні певної інформації грає обладнання для зйомки та програмне забезпечення, яке, використовує сучасні технології у сфері обробки фото матеріалу, й спроможне надавати користувачеві вже готові результати такої оброботки у вигляді сприятному для вивчення, аналізу та роботи.

Одже, можно визначити, ролі, які відіграють дрони, фото/відео обладнання та програмне забезпечення, як елементи готового безпілотного рішення:

Дрон   забезпечення процесу польоту із заданими параметрами для виконання процесу зйомки. Основний критерій – це тривалість польоту, що обумовлює продуктивність процесу фото/відео зйомки (площа зйомки/заряд батарей БПЛА).
Обладнання   отримання чіткого та якісного фото/відео матеріалу із максимально можливої висоти зйомки.
Програмне забезпечення   у найстисліший час виконати обробку отриманих даних (фото, відео) та надати користувачеві вже готову інформацію.

 

Візуальний моніторинг
 • Візуальне спостереження в реальному часі за ділянками або масивами лісу
 • Фото та відео фіксація певних ділянок та областей лісу
 • Спостереження за якістю виконаних робіт на ділянці (планові вирубки, санітарні вирубки)
 • Охорона лісів від несанкціонованих дій у них
 • Своєчасне виявлення пожеж

Приклад результатів
Візуальне спостереження в реальному часі за ділянками або масивами лісу

Фото та відео фіксація певних ділянок та областей лісу

Спостереження за якістю виконаних робіт на ділянці (планові вирубки, санітарні вирубки)

Охорона лісів від несанкціонованих дій у них

Охорона лісів від несанкціонованих дій у них

Своєчасне виявлення пожеж

Обладнання

Усі моделі квадрокоптерів оснащені штатними фото-відео камерами. Не вимагають встановлення додаткового обладнання. Повністю готове рішення для виконання поставлених завдань.

                                             
27970 грн.
1

Картографування
 • Автоматичне виконання фото зйомки для отримання електронної карти ділянки або масиву лісу, їхнього контуру

Приклад результатів
Отриманий контур ділянки лісу по його фотознімку

Отриманий орто-фото план масиву лісу, побудовані контури певних його ділянок.

Отриман орто-фото план місцевості, та певної ділянки лісу.

Обладнання (Для площі до 120 Га)

Для організації автоматичного польоту коптера і для подальшої обробки отриманих знімків (складання з них ортофотоплану) використовується програма DroneDeploy (є безкоштовні та платні версії програми), яка встановлюється на Ваш мобільний пристрій, за допомогою якого Ви керуєте своїм дроном.

Обладнання (Для площі понад 120 Га)

Для виконання автоматичної зйомки великих площ, використовуються безпілотні літальні апарати типу “літаюче крило” або “літак”, здатні тривалий час перебувати у повітрі без підзарядки, на які встановлюється додаткове обладнання – фото камера. Організація автоматичного польоту здійснюється за допомогою безкоштовної програми MissionPlanner, яка може бути встановлена, як на мобільний пристрій, так і на ноутбук. Переважно, для управління безпілотниками літакового типу, використовується ноутбук. Для подальшої обробки отриманих знімків (складання з них ортофотоплану) використовуються програми такі, як Pix4D, PhotoScan та інші. Ці програми встановлюються на стаціонарний комп’ютер.

     
Комплект.1 145000 грн.
Комплект.2 150000 грн.
Комплект.3 260000 грн.
1
   
550000 грн.
1

Спектральний моніторинг
 • Виявлення стресових зон (осередків) дерев за допомогою мультиспектральної зйомки й отриманих індексних карт. Для хвойних порід визначення дерев третьої категорії
 • Сухостій
 • Оцінка наслідків пожеж
 • Спостереження за станом розвитку молодих насаджень
 • Інвентаризації лісу
 • Створення довгострокових прогнозів на основі масиву отриманих статистичних даних за різний час

Приклад результатів
Отримана карта стресового стану дерев певної ділянки лісу

Отримана карта вегетаційної маси дирев певної ділянки лісу

Дослідження проблемної ділянки карти стреса (програма Slantview), ліворуч знімок карти у кольоровому зображенні.

Дослідження ділянки карти стреса, ліворуч знімок карти у індиксному поданні (червоний колір – визначає стрес, добто хворобу дерев).

Дослідження та перевірка даних, отриманих за допомогою БПЛА та мультиспектральної камери на ділянці у лісі (GPS координати кожного дерева визначаються у програмі Slantview та на отриманій карті).

Отримана карта, або окремий знімок карти, на якому є місця інтересу, може бути загружена до програми навігації у комп’ютері, або смартфоні. Тим самим дозволяє оперативно знайти потрібну ділянку, чи окремо дерево.

 

Приклад ділянки, на карті, де у дерев немає хвороби. Зліва, показан певний знімок карти у кольорі.

Приклад ділянки на карті, де у дерев немає хвороби. Зліва показан певний знімок карти у індексному поданні. Відсутність червоного колбору свідчить про відсутність хвороб.

Обладнання (Для площі до 120 Га)

Виконання мультиспектральної зйомки проводиться у режимі автоматичного польоту дрона. Для цього використовується програма DroneDeploy. Крім самого коптера, використовується мультиспектральна камера Slantrange (моделі 3Р або 3РХ) має з’ємну карту пам’яті для зберігання зроблених знімків. Для оперативного отримання індексної карти лісу, відразу після завершення зйомки, використовується програма Slantview, яка встановлюється на ноутбук або планшет і не вимагає наявності мережі інтернет. Це дозволяє отримувати точні та оперативні дані про стан дерев відразу у лісі й на місці приймати оперативні рішення.

Цену уточняйте  
0 грн.
1
  Цену уточняйте
0 грн.
1
  Цену уточняйте
0 грн.
1

Обладнання (Для площі понад 120 Га)

Для виконання автоматичної зйомки великих площ, використовуються безпілотні літальні апарати типу “літаюче крило” або “літак”, здатні тривалий час перебувати у повітрі без підзарядки, на які встановлюється додаткове обладнання – мультиспектральна камера Slantrange (модель 3Р). Організація автоматичного польоту здійснюється за допомогою безкоштовної програми MissionPlanner, яка може бути встановлена, як на мобільний пристрій, так і на ноутбук. Переважно, для управління безпілотниками літакового типу, використовується ноутбук. Для подальшої обробки отриманих знімків (отримання індексних карт лісу) використовується програма Slantview, яка встановлюється на ноутбук або планшет і не вимагає наявності мережі інтернет. Це дозволяє отримувати точні та оперативні дані про стан дерев відразу у лісі й на місці приймати оперативні рішення.

Універсальне обладнання
 • Безпілотники - це всього лише платформа для встановлення на неї різного устаткування. Дані моделі дронів дозволяють встановлювати на своєму борту обладнання різного призначення, а так само їх комбінації (наприклад, одночасно, кілька камер різного призначення: звичайну, спектральную, тепловізійну і т.п.). Крім того, ці безпілотники мають можливість індивідуальної настройки (конструктивної, програмної) під конкретні види завдань, які необхідно вирішувати.
Обладнання

Є питання?