д.м.р.

Енергетика

Отримати консультацію

Сьогодні для діагностики ЛЕП використовуються два типи безпілотників: коптери та літаки. Фото-відео обладнання, яке встановлюється на них це фото-відео камера високої роздільної здатності (від 24 Мп й більше), тепловізійна камера. Для обробки отриманих фото знімків й складання за їх допомогою 3D моделі лінії електро передач, використовується спеціальне програмне забезпечення. Застосування тієї, чи іншої безпілотної платформи, визначає, які  саме данні можуть бути отримані за допомогою фото-відео матеріалу, зібраного безпілотником та встановленим на нього обладнанням, а також, час, за який цей матеріал буде зібрано й його об’єм. 

Сам дрон (коптер, літак) – це всього лише платформа для установки на неї обладнання (камери різного призначення, датчики, сенсори і т.п.), метою якої є забезпечити, для встановленого на неї обладнання, необхідні умови для роботи (висоту , швидкість переміщення, можливість автоматичного польоту, точність позиціонування за координатами GPS та інше). 

Вирішальну роль в отриманні певної інформації грає обладнання для зйомки та програмне забезпечення, яке, використовує сучасні технології у сфері обробки фото матеріалу, й спроможне надавати користувачеві вже готові результати такої оброботки у вигляді сприятному для вивчення, аналізу та роботи.

Коптерна платформа

Дозволяє виконувати детальне обстеження ЛЕП

• Нагрів елементів конструкції ЛЕП
• Пошкодження або відсутність ізоляторів на опорах ЛЕП
• Стан металевих елементів конструкції опор ЛЕП
• Провисання проводів ЛЕП

Приклад результатів
Нагрів металевих елементів конструкції опор

Пошкодження або відсутність ізоляторів

Стан металевих конструкцій опор ЛЕП

Отримання знімків високої роздільної здатності кожної опори із різних сторін

Приклад маршруту коптера для здійснення польоту по заданій траєкторії із автоматичним режимом роботи фото камери для отримання знімків участку ЛЕП із двох її сторін. 

Приклад знімка, отриманого фотокамерой, встановленой на коптері, під час його прольоту вздовж ділянки ЛЕП

Обладнання (Для коптерного рішення)

Для організації автоматичного польоту коптера використовується програма DroneDeploy (безкоштовна), яка встановлюється на Ваш мобільний пристрій, за допомогою якого Ви керуєте своїм дроном. Для отримання знімків високої роздільної здатності, використовується фотокамера SONY Alfa 6000.

Цену уточняйте  
0 грн.
1
  Цену уточняйте
0 грн.
1
  Цену уточняйте
0 грн.
1

Самольотна платформа

Дозволяє отримувати загальну картину стану ЛЕП у стислі терміни

• Векторизація ЛЕП
• Нахил опор ЛЕП
• Небезпечна блізкість рослинності до проводів ЛЕП
• Геометричні показники ЛЕП
• Загальний огляд ЛЕП після погодних або інших катаклізмів

Приклад результатів
Отримана хмара точок, за допомогою якої визначються ділянки ЛЕП із небезпечною близкістю рослинності

Отримана 3D модель ЛЕП, яка дозволяє визначати геометричні параметри (висоту ЛЕП, ширину просіки, провіс проводів та інш.)

Приклад визначення ширини просіки у певній частнині ЛЕП за допомогою отриманої 3D моделі

Обладнання (Для самольотного рішення)

Для виконання автоматичної зйомки, використовуються безпілотні літальні апарати типу “літаюче крило” або “літак”, здатні тривалий час перебувати у повітрі без підзарядки, на які встановлюється додаткове обладнання – фото камера SONY Alfa 6000 (або аналог). Організація автоматичного польоту здійснюється за допомогою безкоштовної програми MissionPlanner, яка може бути встановлена, як на мобільний пристрій, так і на ноутбук. Переважно, для управління безпілотниками літакового типу, використовується ноутбук. Для подальшої обробки отриманих знімків (складання з них ортофотоплану, 3D карти) використовуються програми такі, як Pix4D, PhotoScan та інші. Ці програми встановлюються на стаціонарний комп’ютер.

     
Комплект.1 145000 грн.
Комплект.2 150000 грн.
Комплект.3 260000 грн.
1
   
550000 грн.
1

З точки зору безпеки, опори ЛЕП завжди інспектувалися командою мінімум з двох осіб, що забирало багато часу, який витрачався на підйом та обстеження кожної з опор. БПЛА  з камерою та програмою для обробки отриманих знімків, це недороге рішення для отримання якісних результатів, де велика частина роботи проводитися у вас в офісі (наприклад, перегляд фотознімків).

Застосування БПЛА  із встановленими камерами різного призначення для інспекції ЛЕП виключає необхідність застосування автовишок або відключення живлення на ділянці діагностики. У порівнянні зі звичайним оглядом, аерофотозйомка швидша, простіша, економічніша, та перш за все, значно безпечніша в будь-який час року.

Є питання?