Літак Spectator-M

550000 грн.
DSCN4867
DSCN4878
DSCN48671
посадка1
ОписХарактеристикиКомплектація

Основні особливості літака Spectator

 

Зручний, багатофункціональний безпілотний авіаційний комплекс БпАК-МП-1 для агропромислового комплексу.

Дані БПЛА були розроблені студентами Київського політехнічного інституту і вироблені на підприємстві «Меридіан», що входить до складу «Укроборонпрому». Роботи зі створення нового українського БПЛА почалися в 2014 році. Саме тоді на фестивалі Sikorsky Challenge, який проходив в КПІ в грудні 2014-го матеріальне заохочення для подальшої роботи отримав проект Романа Карнаушенко «Безпілотний літальний апарат« Spectator ». Повномасштабне виробництво почалося вже в 2015 році на потужностях заводу «Меридіан».

 

Рівень військового БПЛА. 

У війскову комплектацію комплексу «Spectator» входить наземна станція керування та 3 безпілотника. Для цивільних цілей, комплекс складається з одного безпілотника і монітора управління. Літак комплектується однією батареєю і здатний нести до 1,5 кг корисного навантаження. При цьому, тривалість польоту до 2,5 годин. Слід зазначити ще одну немаловажну деталь, яка важна для цивільного використання літака: устаткування, яке встановлюється на апарат може бути розміщено у автоматично закриваємому відсікі фюзеляжу. Цей факт має значення, коли використовується дороге обладнення – для додаткового його захисту при злоті, посадці.

Вирішує завдання.

1. Моніторинг стану рослин на полях сільхоз підприємств.
2. Розвідка і моніторинг водних та лісові масивів.
3. Моніторинг нафто- і газопроводів,
4. Охорона державного кордону.
5. Здійснення аерофотозйомки
6. Застосування в пошуково-рятувальних операціях.
та інше.

Якісна фотозйомка території.

Головним завданням для безпілотного комплексу є виконання якісної зйомки території, з тривалістю польоту до 2.5 годин на розрахунковій висоті від 70 до 2000 метрів. Апарат може бути оснащеним будь-яким обладнанням для здійснення різних видів з’йомки: звичайні камери з високою роздільною здатністю, мультиспектральні камери, тепловізійні камери (тепловізори), пристрої нічного бачення та інші. Міцна конструкція апарату з композитних матеріалів значно підвищує термін експлуатації БПЛА “Spectator”.

Точність. 

Перші льотні випробування армійського повітряного судна Spectator пройшли в 2014 році, і за рахунок того, що пристрій вдало завершив всі тести, його почато готувати до серійного виробництва. Сьогодні безпілотник випускається, як для військового, так і для цивільного застосування. Завдяки тому, що у розробку та конструкцію літака конструкори закладали військові вимоги, літак має високі показники надійності, простоти та стабільності польоту, що робить його ідеальним носієм для різноманітного устаткування, спроможнім забеспечити необхідні режими польоту для отримання точних і якісних даних.

Система керування.

Система керування польотом має три режими: автоматичний, напівавтоматичний та ручний. Маршрут польоту задається з монитору керування в точці старту літального апарату. У варіанті військової комплектації, наземна станція БПАК дозволяє приймати і передавати сигнали для безпілотника на відстані до 30 км. Командно-телеметричний канал передає інформацію про стан, параметрів польоту і координати цілей, а також забезпечує програмування системи «Spectator». Канал радіоуправління контролює БПЛА у разі придушення системи супутникової навігації та управління цільовим навантаженням. Канал передачі відеосигналу передає зображення на наземну станцію управління. У разі цивільної комплектації – радіус дії сигналу керування до 5 кілометрів.

Спостереження та контроль польоту. 

Для зльоту «Spectator» не потрібно додатковий пристрій, також немає якихось особливих вимог до стартового майданчика. Спостереження за роботою кожного літального апарату в режимі онлайн. Можливість, у разі потреби, переключення режимів керування: з автоматичного на ручний, або на напівавтоматичний.

 

 

Розмах крил 3020 мм
Довжина 1345 мм
Швидкість польоту від 13 до 33 м/с
Висота польоту від 70 до 2000 м
Тривалість одного польоту до 3 год
Корисне навантаження 1,5 кг
Швидкість обробки с/г угідь, га/політ 500
Система управління Маршрут польоту задається з монитору керування
Корисне навантаження Фотокамера, відеокамера, мультиспектральна камера, инфра-червона камера, тепловізор та інше.
Тип двигуна Електричний
Кількість двигунів 1 шт.
Запуск Еластична катапульта або з руки.
Час підготовки до запуску 15 хв.
Приземлення Парашут або по-самольотному
Системи безпеки Автономна парашутна система – це гарантований викид парашута, коли повітряне судно намагається літати нижче межі мінімальної висоти польоту. Захист фотокамери від ударів та вібрацій.

1. Літак
2. Зарядний пристрій
3. Електрична батарея (1 шт.)
4. Комплект для запуску БПЛА, який складається з гумової катапульти та елементів установки катапульти на місцевості
5. Модуль керування