д.м.р.

Сільске господарство

Застосування безпілотних літальних апаратів у сільському господарстві для інвентаризації та створення електронних карт, для оцінки стану посівів та полів під парами, розрахунок ключових вегетаційних індексів (NDVI та ін.), моніторинг проведення сільськогосподарських робіт.

Обстеження та інвентаризація полів.

Проведення аерофотозйомки за допомогою безпілотників дозволяє отримати найбільш точні дані про площу полів та її ефективне цільове використання. Що в свою чергу дозволить більш точно прогнозувати витрати на закупівлю насіння та добрива, врожайність. За нашими оцінками похибка при прогнозуванні може бути до 20% і це тільки за рахунок точного виміру площі полів!!!

ag_2
ag_1

 

Обстеження та оцінка стану посівів.

Безпілотні літальні комплекси дозволяють отримувати високоточні деталізовані ортофотоплани, моделі рельєфу та карти висот. Ці даних потрібні для визначення перезволожених та посушливих ділянок так і для планування меліоративних заходів.

Тривимірні моделі можна використовувати в гідрологічному аналізі для побудови карт водостоків, визначення безстічних областей, ухилів, моделювання зон затоплень.

Більше про технологію обстеження та аналітики ви зможете знайти тут.

Розрахунок вегетаційних індексів

 Велику цінність для сільгоспвиробників набуває оперативне отримання вегетаційних індексів  (NDVI, SAVI, WI, NDWI, WDRVI, ARI, TCARI, MSAVI та інші.), завдяки використанню безпілотника у поєднанні з мультиспектральною камерою це стало робити дуже легко. Вегетаційні індекси дозволяють виявити стрес рослин на ранніх етапах вегетації, він зазвичай пов’язаний з недостатньою кількістю мінеральних добрив. Одночасно на основі вегетаційних індексів можна побудувати карту дифиренційованого внесення добрива, що дозволить більш адресно та з високою точністю робити підживлення рослин збільшеною дозою добрив які перебувають у стресі та навпаки зменшити дозу внесення для здорових рослин. Використання такого підходу дозволяє отримувати більш високі врожаї та економити до 20% на витратах за рахунок внесення точної (необхідної) кількості добрива.

slantview
slantrange_220_blue
DroneDeploy-Logo